Bezdrátový měřič spotřeby elektrické energie

Bezdrátový měřič spotřeby elektrické energie

Energy Count 3000

Obj.č.: 125353
  • // Vhodné až pro 9 zásuvkových senzorů
  • // Všechny hodnoty jsou zobrazovány centrálně
  • // Ukazatel úspory energie
1 202,- Kč vč. DPH
993,39 Kč bez DPH
Stav na skladě:Výrobek se již neprodává
Hodnocení: (0)   (Hodnotit)
Přidat k oblíbeným: přidat (Musíte být přihlášeni zde)
Množstevní slevy (vč. DPH)
Počet ksCena/ksÚspora/ks
5+1 112,- 90,-
10+1 066,- 136,-

Popis

Zjistěte, kolik spotřebují vaše spotřebiče a snižte tak náklady na elektrickou energii. Kontrolujte spotřebu energie ve vaší domácnosti tou nejjednodušší cestou - přes bezdrátové spojení a to až u 9 elektrospotřebičů. Zapojte jednoduše senzor do zásuvky a údaje o spotřebě se zobrazí na základní ovládací jednotce. Ukazuje velmi přesné naměřené hodnoty již od 0,2 W. Změří také přesné provozní náklady v často podceňovaném režimu StandBy, např. u televizoru nebo DVD přehrávače.

Upozornění: Provedení s německou zásuvkou s ochranným kontaktem (SCHUKO), doporučujeme současně objednat adaptér.

Obsah balení:

//  Základní obsluhovací jednotka
//  2 zásuvkové senzory
//  2 baterie LR44

Vlastnosti

//  Max. délka měření 2 roky
//  Ukazatel nákladů na spotřebu
//  S předpovědí nákladů na měsíc/rok
//  Ukazatel úspory energie např. při snížení stupně chlazení na chladničce
//  Bezdrátové spojení s dosahem přes celou místnost

Obrázky výrobku

Technické parametry

Porovnat s jiným výrobkem
Rozměry-
Kalibrace možná podle-
Product SpecificationsZobrazení nákladů: 0,001 až 19999 // Zobrazení tarifu: 0,001 až 9,999 EUR/kWh // Zobrazení úspory 0 až 100% // Interval měření: 5 s // Rádiová frekvence: 868 MHz // Dosah signálu: cca 30 m
Míry pro vestavbu (D x Š)-
Typ (výrobce)Energy Count 3000
ProvedeníDo německé zásuvky. Pro českou zásuvku je třeba dokoupit adaptér obj. č. 613385.
Úředně schválenýNe
Druh zobrazeníLCD
Doba záznamu (max.)19999 h
Rozsah činného výkonu0,2 až 3600 W
Rozsah zobrazení0,001 až 19999 kWh
Frekvence50 Hz
Vlastní spotřeba0,3 W
Provozní napětí (text)230 V/AC
Hmotnost-

Příslušenství

K provozu potřebujete toto příslušenství

Příspěvky k tomuto výrobku

Nadpis příspěvku:
 
Jméno:
E-mail:
(zadejte, pokud si přejete zasílat odpověďi e-mailem. E-mailová adresa nebude zveřejněna)
Dotaz:
Ověřovací text: (vypočítejte " 2 x 4 ")
Nadpis příspěvku:
Jméno:
E-mail:
(zadejte, pokud si přejete zasílat odpověďi e-mailem. E-mailová adresa nebude zveřejněna)
Dotaz:
Mírné rozčarování

Dnes jsem zakoupil tenhle měřák a pocity z něj mám poněkud rozporuplné. Tak si zde dovolím napsat pár poznámek k tomuto výrobku i pro ostatní.

- Bez adaptéru na českou zásuvku si skutečně neškrtnete. Nechápu, proč výrobce nemohl udělat tu koncovku kompatibilní i se zásuvkou typu C, když u jiných výrobků s tím problém nemá.

- Manuál psal patrně nějaký pitomec, co nedělá nic jiného, než nastavuje tyhle měřáky a tudíž mu všechno už přijde tak samozřejmé, že je zbytečné o tom vůbec psát... Zapomněl jaksi napsat, že je nutné strčit senzory do zásuvky a začít párovat bezprostředně poté, tedy držet tlačítko scan. Pokud nejprve zastrčíte jeden senzor, pak v klídku druhý senzor a pak teprve začnete párovat, je dost slušná šance, že už nic nenajdete. V manuálu není nic o tom, jakým způsobem párování probíhá, tedy kdy a jak se senzory a na jak dlouho dostávají do párovacího režimu. Také mi nešlo (rozhodně ne s postupem podle manuálu) spárovat jeden senzor a později samostatně další senzor. Jakmile byl spárován jeden senzor, ovladač se do LRN módu prostě nepřepnul. Musel jsem z ovladače vyresetovat párování prvního senzoru a pak spárovat oba senzory zároveň. Tzn. ještě jednou a polopatě: zasuňte oba senzory do nějaké zásuvky, ideálně najednou do rozdvojky, a na ovladači rychle zmáčkněte a držte tlačítko LRN/SCAN, doukd se neobjeví nápis SCAN a nad ním po chvilce LRN. Pak pusťte. Pokud to najde příslušný senzor, potvrďte krátkým zmáčknutím LRN a vzápětí to samé u druhého senzoru (pokud to nenajde nic, tak doporučuju to položit někam na koleje...). p.s. ještě doplním, že v senzorech při párování nesmí být nic zapojeného (alespoň mně to v takovém případě opět nic nenašlo - tvůrce manuálu ani toto nepovažoval za nutné zmínit). Ohledně toho je trošku smutný i přístup zde na webu od technika Conradu, který se očividně nenamáhal konstruktivně poradit a rovnou odkázal na reklamaci.

- A když už jsem u rad zdejšího technika, tak zapomeňte na to, že byste v reálném čase sledovali, jak se mění výše spotřeby např. pokud testujete spotřebu počítače v závislosti na tom, co na něm právě děláte, nebo jiných zařízení, kde je spotřeba kolísavá. Pokud chcete vidět aktuální spotřebu, VŽDY musíte na ovladači zmáčknout SCAN a čekat šest vteřin, než získá ze senzoru aktuální data. U elektrické trouby nebo ledničky je to vcelku jedno, ale pokud chcete sledovat průběžně, jak se spotřeba mění, tak si umačkáte palec a stejně to v reálu neuhlídáte. To co zde napsal technik Conradu je blbost, resp. jen polopravda. Ty senzory sice možná každých pět vteřin (mně to přišlo šest, ale vem to čert) aktualizují údaje o spotřebě, ale ty se do ovladače nevysílají. To vy musíte tím scanem nejprve poslat žádost na ten senzor o nová data a teprve po 5-6 vteřinách dostanete odpověď (aktuální údaje)...

- Kvalita toho ovladače - jestli jste si zkusili vzít někdy na vietnamských tržištích do ruky nějakou takovou tu plastovou kalkulačku, co se občas dává jako reklamní dárek na propagačních akcích, tak to je přesně ten samý pocit. Ovladač zkrátka působí velmi laciným dojmem. Neočekával jsem samozřejmě žádné titanové pouzdro, ale přeci jen je to technická hračička, u které se předpokládá časté používání, tak by měla trošku bytelnější být. Je zde vidět, že voltcraft bohužel cílí na kvanitu před kvalitou a měřák si zjevně nechává vyrábět masově v Číně a jen na to natiskne své logo.

- Měřák neumí zobrazovat odhad spotřeby. Pouze odhad měsíčních/ročních nákladů, zadáte-li tam příslušný tarif. Opět si někdo při navrhování tohoto přístroje poslal mozek na dovolenou. Když vybíráte nový spotřebič, v jakých jednotkách je uváděna jeho roční/měsíční spotřeba? Až na skutečné výjimky v KWh/rok. Ale né, voltcraft tam prostě narve odhad nákladů (no pro někoho budiž), ale na odhad spotřeby se vykašle. S tím souvisí i ten tarif v Eurech. Pro dlouhodobé měření odhadu nákladů za rok pro naše podmínky s měnícím se kurzem CZK/EUR móóc praktická věc... :-(

- Spotřeba senzorů nejsou zde uváděné 0,3W, ale 0,6W (je to napsané přímo na senzoru), tedy celkem 1,2W.

---

Resumé:
Zmínil jsem zde negativa, která jsem před koupí dle popisovaných vlastností výrobku neočekával a která mě velmi nemile překvapila. Proto, aby to bylo fér, bych rád závěrem vyzdvihl i nějaká nečekaná pozitiva, která mě mile naopak překvapila. Bohužel žádná nejsou - přístroj měří, funguje bezdrátově, což jsou ale očekávané vlastnosti, které přístroj měl mít a nepovažuji proto za úspěch, že je skutečně má. I když vzhledem k popsanému...
Pokud bych se měl rozhodovat, zda bych tento měřič koupil, když bych věděl, co vím nyní, nedokážu říci. V této cenové relaci jsem viděl ještě dva nebo tři takovéto měřáky pod jinými značkami, ale vzhledově jako by vypadly z oka tomuto. Pokud oželíte popsané nedostatky, dostanete v podstatě dva bezdrátové měřáky spotřeby, kdy cena jednoho v přepočtu odpovídá ceně průměrného běžného měřáku. Takže spíše bych do tohoto měřáku se skřípěním zubů a povzdechem šel znovu. Ale značku Voltcraft si již velmi důkladně budu rozmýšlet, než k ní znovu někdy obrátím pozornost. Toto je má druhá zkušenost s Voltcraftem během pár měsíců a rozhodně můj názor na něj nevylepšila.

Příspěvek vložil: Tomáš Lízner dne: 11.11.2014 v 21:28 Odpovědět
voltcraft energy Count 3000

Dobrý den , půjčil jsem si přístroj od kamaráda( ne poprvé) , ale bohužel se mi nedaří zrealizovat měření spotřeby. Vysílač s přijímačem nekomunikují.
Vyjmul jsem baterie , nahradil novými , a přes několik pokusů se na displeji zobrazí pouze vodorovné čárky místo čísel a symbolů. Předpokládám , že přístroj je nefunkční (poškozený) , není již v záruce. Kam mohu přístroj zanést do opravy , nejlépe v Brně.
Děkuji za odpověď.

Příspěvek vložil: Mitáš dne: 5.12.2013 v 07:16 Odpovědět
RE: voltcraft energy Count 3000

Dobrý den,
přijímač se musí s měřicími zasuvkami spárovat dle manuálu, viz záložka "Ke stažení". Pokud se Vám toto nepodaří, pravděpodobně se bude jednat o závadu. Pozáruční servis bohužel v ČR není zajištěn, ten je možný pouze v německé centrále Conradu.

S pozdravem
Pavel Vacek

Příspěvek vložil: technik@conrad.cz dne: 6.12.2013 v 16:27 Odpovědět
Aktualizace dat po 5s

Dobry den,

chci se zeptat, co je mysleno tim, ze se data aktualizuji po 5s ? Me se data aktualizuji jen po stiknuti tlacitka LRN/SCAN.
Myslel jsem, ze kazdych 5 sekund uvidim aktualni spotrebu a muzu na to nejak reagovat. Treba u spotreby lednicky apod.

Dekuji.

Příspěvek vložil: Pavel Borysek dne: 9.10.2013 v 19:47 Odpovědět
RE: Aktualizace dat po 5s

Dobrý den,
vysílače skutečně každých 5 sekund vysílají informaci o momentální spotřebě, podívejte se prosím do návodu k použití, který je zde v sekci "Ke stažení". Chová-li se sada v rozporu s popisem, v tomto dokumentu uvedeném, tak je to pochopitelně důvod k reklamaci.
s pozdravem
Michal Kovalčík

Příspěvek vložil: technik@conrad.cz dne: 10.10.2013 v 16:00 Odpovědět
voltcraft energy Count 3000

Dobrý den,
koupil jsem si měřič voltcraft energy Count 3000 a pořád mi ukazuje Old Data. Naspojí se ze zásuvkami.
S pozdravem
Gabriel

Příspěvek vložil: Jaroslav Gabriel dne: 8.09.2012 v 12:07 Odpovědět
RE: voltcraft energy Count 3000

Dobrý den,

"OLD DATA" souvisí s tím, že se Vám nespojí zásuvky s přijímačem. Tímto způsobem dává přijímač na vědomí, že neobdržel aktuální informace o spotřebě. Pokud se Vám nedaří komponenty spárovat dle návodu k obsluze, doporučuji sadu reklamovat, pravděpodobně se bude jednat o závadu.

s pozdravem

Michal Kovalčík

Příspěvek vložil: technik@conrad.cz dne: 10.09.2012 v 09:09 Odpovědět
Problem s nasimi zasuvkami

Dobry den, chcem sa spytat, ci je mozne tie snimace zastrcit do nasich zasuviek, z ktorych totizto trci kolik. Ja som si totizto tento meraz zakupil a problem je, ze na snimacoch chyba dierka pre zasunutie ochranneho kolika. Takze nie je mozne pouzitie v nasej elektrickej sieti. Dakujem.

Příspěvek vložil: BrAtKo dne: 17.03.2010 v 13:19 Odpovědět
RE: Problem s nasimi zasuvkami

Dobrý den, zásuvky jsou bohužel pouze v německé normě SCHUKO, tzn. nemají středový zemnící kolik, ale pružinky.

Příspěvek vložil: technik@conrad.cz dne: 17.03.2010 v 13:03 Odpovědět
RE: Problem s nasimi zasuvkami

Takze to mozem akurat vratit do Conradu ? Neviem preco tam nespravili dierku pre kolik, ako to maju aj na inych vyrobkoch, kde je to kombinovane, pasuje aj nemecka norma (pruzinky) a aj nase koliky. Super, no myslim si, ze na toto by ste mali vo vasom eshope VYRAZNE UPOZORNIT, ak nie uplne stiahnut vyrobok z predaja, nemoze byt homologizovany pre pouzitie v nasej sieti predsa, kedze je to ina norma a fyzicky to nie je mozne zastrcit do zasuvky.

Příspěvek vložil: BrAtKo dne: 17.03.2010 v 13:03 Odpovědět
RE: Problem s nasimi zasuvkami

Výrobek můžete buďto zkusit vrátit Vašemu prodejci, (v naší databázi zákazníků jsem Vás nenalezl) nebo dokoupit redukci která tento problém částečně řeší. Jedná se o tento výrobek:
shop.conrad.cz/websale7/?shopid=conrad-cz&act=product&prod_number=619310
Tato redukce je však pouze vnější, t.j. zařízení Vám půjde zastrčit do zásuvky, ale starší typy vidlic které nemají dírku pro zemnící kolík Vám do něj nepůjdou zasunout. Dnes však většina elektrických zařízení používá normovanou univerzální Euro zástrčku která je kompatibilní s oběma normami. Výrobek je homologovaný pro použití v celé EU, tudíž nic nebrání jej prodávat. Na doplnění textu upozorním kolegy kteří mají na starosti spárvu eshopu.

Příspěvek vložil: technik@conrad.cz dne: 17.03.2010 v 14:03 Odpovědět
RE: Problem s nasimi zasuvkami

Dakujem. Zajdem si do Rakuska kupit predlzovacku, ktora ma vidlicu univerzalnu (Schuko+dierka na kolik).

Příspěvek vložil: BrAtKo dne: 17.03.2010 v 14:03 Odpovědět

Hodnocení výrobku

Vaše jméno:
Ověřovací text:
(vyplňte "nospam")
Komentář:
Vaše hodnocení: